IZLOŽBA POVODOM 100 GODINA UDUŽENJA

 

POZORIŠTE U VREMENU SVAKOM
IZLOŽBA POVODOM 100 GODINA UDRUŽENJA DRAMSKIH UMETNIKA SRBIJE
Etnografski muzej u Beogradu od 1. do 30. novembra 2019.


PRATEĆI PROGRAM - VIDEOTEKA
(Art bioskop Etnografskog muzeja u Beogradu)

 
sreda, 6. novembar 2019.
11,00 sati – Mister Dolar Branislava Nušića, reditelj Miroslav Belović,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1973.
13,30 sati – Profesionalac Dušana Kovačevića, reditelj Dušan Kovačević,
Zvezdara teatar,1990.
 
četvrtak, 7. novembar 2019.
11,00 sati – Priča o konju Lava N. Tolstoja, reditelj Miroslav Belović,
Pozorište na Terazijama, 1985.
13,30 sati – Garderober Ronalda Harvuda, reditelj Dejan Mijač,
 Jugoslovensko dramsko pozorište, 1994.
 
petak, 8. novembar 2019.
11,00 sati – Dugo putovanje u Jevropu Stevana Koprivice, reditelj Egon Savin,
Beogradsko dramsko pozorište, 1987.
13,30 sati – Bure baruta Dejana Dukovskog, reditelj Slobodan Unkovski,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1995.
 
sreda, 13. novembar 2019.
11,00 sati – Pozorišne iluzije Pjera Korneja, reditelj Slobodan Unkovski,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1991.
13,30 sati – Marija se bori s anđelima Pavela Kohouta, reditelj Ljubomir Draškić,
Atelje 212, 1988.
 
četvrtak, 14. novembar 2019.
11,00 sati – Mera za meru Viljema Šekspira, reditelj Dejan Mijač,
Srpsko narodno pozorište, 2007,
13,30 sati – Kir Janja Jovana Sterije Popovića, reditelj Egon Savin,
Narodno pozorište u Beogradu, 1992.
 
petak, 15. novembar 2019.
11,00 sati – Balkanski špijun Dušana Kovačevića, reditelj Dušan Jovanović,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1983.
13,30 sati – Harold i Mod Kolina Higinsa, reditelj Paolo Mađeli,
Beogradsko dramsko pozorište, 1980.
 
sreda, 20. novembar 2019.
11,00 sati – Dundo Maroje Marina Držića, reditelj Miroslav Belović,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1976.
13,30 sati – Madam San Žen Viktorijena Sardua, reditelj Ljubomir Draškić,
Narodno pozorište u Beogradu, 1983.
 
četvrtak, 21. novembar 2019.
11,00 sati – Kosančićev venac 7 Slobodana Selenića, reditelj Zoran Ratković,
Atelje 212, 1982.
13,30 sati – Šine Milene Marković, reditelj Slobodan Unkovski,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 2002.
 
petak, 22. novembar 2019.
11,00 sati – Pučina Branislava Nušića, reditelj Dejan Mijač,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1977.
13,30 sati –  Radovan Treći Dušana Kovačevića, reditelj Ljubomir Draškić,
Atelje 212, 1973.
 
sreda, 27. novembar 2019.
11,00 sati – Kako zasmejati gospodara Vide Ognjenović, reditelj Vida Ognjenović,
Narodno pozorište u Beogradu, 1985.
13,30 sati – Putujuće pozorište Šopalović Ljubomira Simovića, reditelj Dejan Mijač,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1985.
 
četvrtak, 28. novembar 2019.
11,00 sati – Je li bilo kneževe večere Vide Ognjenović, reditelj Vida Ogjenović,
Narodno pozorište u Beogradu, 1990.
13,30 sati – Pokondirena tikva Jovana Sterije Popovića, reditelj Jagoš Marković,
Narodno pozorište u Beogradu, 2007.
 
petak, 29. novembar 2019.
11,00 sati – Sumrak Isaka Emanuilovića Babelja, reditelj Ježi Jarocki,
Jugoslovensko dramsko pozorište, 1979.
13,30 sati – Sveti Georgije ubiva aždahu Dušana Kovačevića, reditelj Ljubomir Draškić,
Atelje 212, 1989.

ULAZ NA IZLOŽBU I PRATEĆI PROGRAM JE BESPLATAN